Zwiększ cyrkularność konstrukcji dzięki Geoplast!

Kryzys związany z globalnym ociepleniem i ogromna produkcja odpadów skutkuje produkcją nadmiernej ilości rzeczy i materiałów, których nie potrzebujemy. Cyrkularność oznacza wykorzystywanie zasobów tak długo, jak to możliwe, zakłada wydobywanie ich maksymalnej wartości i ponowne wykorzystanie. Produkty Geoplast umożliwiają zastosowanie trzech strategii w celu zwiększenia tak zwanego obiegu zamkniętego w budownictwie.

Odnawialność

Renowacja przedłuża żywotność istniejących budynków, zmniejszając ilość odpadów pochodzących z rozbiórki. Produkty takie jak Geotub czy Geopanel przeznaczone są do renowacji- są lekkie, produkowane w poręcznych wymiarach, odpowiednich do pracy w małych przestrzeniach a przy tym trwałe, łatwe w utrzymaniu i przechowywaniu.

Zużycie mniejszej ilości materiału

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia obiegu zamkniętego w sektorze budowlanym. Produkty takie jak Modulo czy Skyrail zastępują beton wysokoemisyjny i wypełniają puste przestrzenie ograniczając ich zastosowanie w nowych budynkach.

Korzystaj z rozwiązań pochodzących z recyklingu

Recykling ogranicza pozyskiwanie i wydobywanie niezrównoważonych surowców pierwotnych. Produkty Geoplast są wykonane z przetworzonych odpadów plastikowych w celu zwiększenia obiegu zamkniętego w budownictwie.